Proč embedded?

Embedded (česky "vestavěný") je název pro ovládací systém, který je zpravidla přímo umístěn v zařízení, které ovládá. Má pouze potřebné funkce a díky tomu daleko nižší požadavky na hardware. Toto řešení má velký potenciál, zejména protože:

 • má vysokou spolehlivost
 • má dlouhou životnost
 • je levné
 • je malé
 • Embedded jednotka

  Obrázek schematicky naznačuje problematiku připojení např. Dieselgenerátoru s nestandardním protokolem na RS-485 k dohledovému systému v budově.

  Varianta s PC uvažuje počítač s licencí pro operační systém, převodník sériové linky na COM port, aplikaci pro zasílání SNMP, e-mailů a SMS a ještě složitou implementaci protokolu dohledového pultu.

  Embedded varianta ukazuje možnost celé řešení integrovat do krabičky velikosti 10x10 cm, ušetřit za hardware, licence sw nástrojů a získat zařízení s nesrovnatelně vyšší spolehlivostí.

  Novinky

  3.8.2009

  Metrologie

  Solar Monitor - nová jednotka pro dohled malých fotovoltaických elektráren. Spojuje jednoduchost s inovativními funkcemi pro maximální pohodlí uživatele.

  7.4.2009

  Metrologie

  Spuštěn webový portál pro analýzu naměřených hodnot. Univerzálně použitelný, toto demo zobrazuje data z online jednotek v naší kanceláři.

  13.1.2009

  Síťové prvky

  Unikátní web-update u Síťového analyzátoru: jediným souborem obsahujícím bootloader, Linux kernel a filesystem (kompletní SW výbava včetně konfiguračních dat) se pohodlně updatuje celé zařízení.